O200830

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę.

2.  Ze względu na szczególne okoliczności związane z epidemią nie będzie Mszy św. dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży w dniu 01 września. Wszyscy, którzy chcieliby ten nowy rok szkolny i katechetyczny rozpocząć z Bożym błogosławieństwem i wspólną modlitwą zapraszam na Msze świętą w dniu 01 września o godz. 18.00 tj. wtorek do kościoła parafialnego w Świeszynie.

3. Od września Msze święte w Świeszynie we wtorek, środę, piątek i sobotę. Msza święta w Konikowie w czwartek o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w godzinach urzędowania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny 607278687.

4. Wizytacja Ks. Biskupa w naszej parafii przypada 27-28.09.2020. Szczegółowy plan zostanie podany niebawem. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w niedziele 27.09 w Świeszynie o godz. 13.00, a Bierzmowanie w poniedziałek 28.09. W tym tygodniu próby dla dzieci we wtorek o godzinie 18.30, a dla młodzieży w czwartek o godzinie 18.30. Bardzo proszę o obecność i poważne potraktowanie przygotowania do sakramentów świętych. W kościele również obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego tj. maseczka i dezynfekcja rąk, dystans społeczny.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godziny 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W kościele od godziny 17.00. okazja do spowiedzi świętej, nabożeństwo i adoracja. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 odmówimy Różaniec.

6. Rozpoczęliśmy prace remontowe przy pomniku figury Matki Bożej w Świeszynie.

7. Zapisy dzieci, które pójdą do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku będą trwały do końca września. Dziecko zapisuje rodzic lub prawny opiekun -  telefonicznie lub w kancelarii parafialnej w każdą środę. Planowany termin uroczystości to trzecia niedziela miesiąca maja 2021r.

8. Administrator cmentarza w Świeszynie przypomina o przedłużaniu rezerwacji grobów i  kwater cmentarnych.

9. Dzięki uprzejmości Pana Pawła Pniewskiego w kościele parafialnym zostały zamontowane automaty z wodą święconą i płynem dezynfekującym.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

11. Podziękowanie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Życzę spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Ks. Dawid Fuławka

SOBOTA – 22 czerwiec

Strzekęcino - 18.00 - + Irena Czajkowska – rocznica śmierci

NIEDZIELA – 23 czerwiec – 12 Niedziela Zwykła